e-mail: agentura@rock-jazz.cz

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

Rytmy bez hranic na tisíc způsobů

Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert – festival Slet bubeníků. Letos s poditulem Dark side of the Groove

 

Praha, 23.května 2017. Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert – festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj: cymbál.

 

Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze časopisu Report)

V České republice stejně jako v Evropě existuje řada festivalů různého žánrového zaměření. Slet bubeníků se v celoevropském kontextu natolik vymyká konvenčním festivalům, že nemá obdoby. To ostatně potvrzují jak návštěvníci našeho festivalu, tak odborná veřejnost a především samotní zúčastnění hudebníci. Svým pojetím, dramaturgií a především koncepcí si získal Slet bubeníků, jehož domovským přístavem se stala Praha, nenahraditelné místo na hudební mapě Evropy.

Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic. To je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu. Fajt je známý svým přesahem a hudebním nadhledem, není ukotven v žádném hudebním žánru. Ke spolupráci zve své bubenické kolegy z tuzemska, výběr je vždy takový, že zahrnuje vícero hudebních žánrů a uměleckých směrů, a tak na podiu umožňuje setkání, která by se jinak neodbyla. Vedle sebe stojí a spolupracují reprezentanti zcela odlišných hudebních žánrů, jako například alternativa, rock, ethno, world music, ambientní hudba, klasická hudba. Vůdčí umělecká osobnost Pavla Fajta svojí hudební vizí stmelí hudební vnímání ostatních hudebníků v jeden kompoziční celek.
Produkčně je Slet bubeníků zajištěn tak, že všichni zúčastnění mají zajištěn tvůrčí pobyt, který trvá deset dní. Během tohoto období vzniká hudební materiál k novému ročníku. Skladby z minula se nikdy neopakují, každý rok vzniká nové dílo, nová hudebně rytmická kompozice. Po deseti dnech workshopu, zkoušení a umělecké přípravy je kompozice předvedena veřejnosti.

The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtějí vzdát hold prvním hudebníkům, kteří začaly groove používat, a tím odstartovali novou kapitolu hudby, která stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum´n´base, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove

sestava 2017

Pavel Fajt
Miloš Vacík
Pavel Koudelka
Tomáš Reindl
Ondřej Anděra
Petr Gablas

12.10.2017 Čt Smržovka
13.10.2017 Pá Dobříš
14.10.2017 So Nový Bor
15.10.2017 Ne Děčín (po poledni)
16.10.2017 Po Praha Bubny
17.10.2017 Út Kladno Kino Sokol
18.10.2017 St Litovel
19.10.2017 Čt Brno Kabinet múz
20.10.2017 Pá Hodonín
21.10.2017 So Břeclav
22.10.2017 Ne Rožnov p.R.
25.10.2017 St Teplice DK
26.10.2017 Čt Trutnov Uffo
27.10.2017 Pá Chomutov

 

www.sletbubeniku.cz
Romek Hanzlík
tel. 602319505
agentura@rock-jazz.cz

 

Kontakt pro média:

Romek Hanzlík
A.M.P.
e-mail: agentura@rock-jazz.cz
tel.: 602 319 505

 

Facebook: www.facebook.com/sletbubeniku