Miroslav-ŠonkaBubeník/Pedagog

Pochází z Českých Budějovic, kde studoval na místní konzervatoři obor hra na bicí nástroje. Po úspěšném dokončení pokračoval ve studiu na brněnské konzervatoři a studium završil na JAMU.

Od té doby se věnuje hraní v různých (převážně metalových) kapelách, funguje jako studiový hráč pro natáčení bicích partů a v neposlední řadě praxí získané schopnosti předává žákům v rámci své pedagogické činnosti. V současnosti okupuje post kulometného hnízda v kapelách Secret of Darkness, Plague Porter a Ytivarg.

Již za dob studia konzervatoře se začal žánrově pohybovat spíše v metalovém prostředí, kde převážně s grind­corovou kapelou Isacaarum získal zkušenosti z klubových i festivalových akcí nejen v rámci Čech, ale i Evropy. Po ukončení působení v této kapele a následnému studiu na JAMU, začal více experimentovat s kombinováním různých žánru a jejich následnou aplikací do metalové hudby. V té době začal spolupracovat s kapelou Eleament, kombinující starý syrový metal s hudbou elektronickou. Ještě před ukončením studia na JAMU absolvoval konkurz do kapely Secret of Darkness, kde působí dodnes.

Za zatím největší dosavadní úspěchy považuje účast na hudebních festivalech Obscene Extreme, Brutal Assault a Czech Death Fest, kde si zahrál po boku slavných kapel, jako jsou například Behemoth, Meshuggah, In Flames, Samael, Whitechapel, Biohazard či Clawfinger.

 


 

http://www.secretofdarkness.com

http://www.facebook.com/secretofdarkness
http://www.youtube.com/secretofdarkne.